ТКОІ
Четвер, 18.04.2024, 14:58
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна OpenOffice CalcРеєстраціяВхід
Меню сайту


E853043424077

R830662297895

Z874355839447



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

OpenOffice.org Calc - табличний процесор, що входить до складу OpenOffice.org. Є вільним програмним забезпеченням, доступним будь-якому користувачеві. Застосовується для створення та оформлення таблиць, обчислень, обробки та аналізу даних, побудови діаграм.

Документ OpenOffice.org Calc складається з окремих листів . Новостворюваний документ зазвичай містить 3 листа. Листи можна додавати в документ. Максимальна кількість 256. Листи можна видаляти. Мінімальна кількість аркушів у документі - один.

Листи в документі можна розташовувати в довільному порядку. Можна копіювати і переміщати листи , як у поточному документі , так і в інші документи і з інших документів.

Кожен лист має ім'я. Імена аркушів у документі не можуть повторюватися.

Ярлики листів розташовані в нижній частині вікна OpenOffice.org Calc.

Листи можуть містити таблиці, діаграми, малюнки та інші об'єкти.

Аркуш складається із клітинок, об'єднаних в стовпці і рядки.

Cтруктура формули


Формули являють собою вирази, за якими виконуються обчислення. Формула завжди починається зі знака рівності (= ) . Формула може включати функції, посилання на комірки або імена, оператори та константи .

Наприклад, у формулі = СУММ (В2 : В8 ) * 30

СУММ ( ) -назва функції з дужками, де знаходяться аргументи;

В2 і В8 - посилання на комірки;

: ( Двокрапка ) та * ( зірочка) - оператори;

30 - константа.

Функції - заздалегідь визначені формули, які виконують обчислення по заданих величинах, називаються аргументами , і в зазначеному порядку. Структура функції: ім'я функції, відкриває дужка, список аргументів, розділених крапками з комою, закриває дужка. Аргументом функції може бути число, текст, логічне значення, масив, значення помилки, посилання на клітинку. Як аргументи використовуються також константи , формули, або функції. У кожному конкретному випадку необхідно використовувати відповідний тип аргументу.

Посилання вказує на клітинку або діапазон клітинок аркуша , які потрібно використовувати у формулі. Можна задавати посилання на комірки інших аркушів поточного документа і на інші документи. Посилання на клітинки інших документів називаються зв'язками.

Оператором називають знак або символ, що задає тип обчислення у формулі . Існують арифметичні +(додавання) -(віднімання) *(множення)  /(ділення)   %(взяття відсотка)  ^(зведення степені), логічні оператори, оператори порівняння та посилань.

Константою називають постійне ( не обчислюване ) значення . Формула і результат обчислення формули константами не є.
Створення та редагування формул
Введення формул з клавіатури
Формули можна вводити з використанням клавіатури і миші. Формулу можна вводити в Поле введення панелі формул або безпосередньо в осередок.

З використанням клавіатури вводять оператори (знаки дій) , константи , дужки і , іноді , функції . З використанням миші виділяють комірки і діапазони клітинок , що включаються в формулу .

Виділіть клітинку, в яку потрібно ввести формулу .
Введіть = ( знак рівності ) або натисніть кнопку Функція в панелі формул.
Виділіть мишею комірку, яка є аргументом формули .
Введіть знак оператора.
Виділіть мишею комірку, яка є другим аргументом формули .
При необхідності продовжуйте введення знаків операторів і виділення осередків.
Підтвердіть введення формули у комірку: натисніть клавішу Enter або Tab або кнопку Введення ( галочка ) у рядку формул.


  

tags
тест access БД 12 бальна система.таблиця перевода тестовий процесор електронна таблиця СУБД електронна презентація правила оцінювання Путівки текстовий редактор електронні таблиці логічні функції.складні функції рекомендації 12 бальна система 5 бальна система графіка зведення даних оцінювання сортування даних таблиця перевода база данних вікторина конкурс СОЦІАЛЬНИЙ РОБІТНИК успішність Ганта диаграмма Excel фильтр ткоі
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz <sergqy