ТКОІ
Вівторок, 20.08.2019, 07:13
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Призначення Склад робочого екрану Об'єкти ExcelРеєстраціяВхід
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

1.         Понятя числової  інформації.

2.         Електронна таблиця.

3.         Призначення Excel..

4.         Склад робочого екрана

5.         Робота з вікнами та аркушами книг.

6.         Связанні та несвязані діапазони.

7.         Завантаження, створення та збереження файлів -книг.Ключові слова: ЕТ, книга, комірка*, табличний курсор, адреса комірки, діапазон, связаний, не связаний.

*- крім комірки, можуть зустрічатися терміни: осередок, клітинка, чарунка.


Поняття електронної таблиці. Mіcrosoft Excel

Електронна таблиця
це електронна матриця для обробки даних, розділена на рядки й стовпці, на перетинанні яких утворяться осередки з унікальними іменами. Осередки є основним елементом таблиці, у які можуть уводитися дані й на які можна посилатися по іменах осередків. До даних ставляться: числа, дати, час доби, текст або символьні дані й формули.
Призначення Excel

·  проведення різних обчислень за допомогою формул і функцій, убудованих у редактор;

·  побудова діаграм;

·  обробка даних у списках (Сортування, Автофильтр, Розширений фільтр, Форма, Підсумки, Зведена таблиця);

·  рішення завдань оптимізації (Підбор параметра, Пошук рішення, Сценарії "що - якщо" і інші завдання);

·  статистична обробка даних, аналіз і прогнозування (інструменти аналізу з надбудови "Пакет аналізу").
Таким чином, Excel є не тільки засобом автоматизації розрахунків, але й засобом моделювання різних ситуацій.


Область застосування Excel: планово - фінансові й бухгалтерські розрахунки, облік матеріальних цінностей, системи підтримки прийняття рішень (СППР) і інші області застосування.


Створення нової робочої книги

Навчання роботі з Excel необхідно починати з вивчення вікна додатка Excel. При запуску Excel відкривається вікно додатка, у якому відображається нова робоча книга – Книга 1.

Вікно додатка має п'ять основних областей:

·  рядок меню;·  панелі інструментів;·  рядок стану;·  рядок уведення;·  область вікна робочої книги.

Основна обробка даних здійснюється за допомогою команд із рядка меню. Панелі інструментів Стандартна й Форматування є убудованими панелями MS Excel, які розташовуються під рядком меню й містять певні набори піктограм (кнопок). Основна частина піктограм призначена для виконання найбільше часто використовуваних команд із рядка меню.
Рядок формул використовується для уведення й редагування значень або формул в осередках або діаграмах. Поле ім'я – це вікно ліворуч від рядка формул, у якому виводиться ім'я активного осередку. Піктограми: X, V, fx, розташовані ліворуч від рядка формул - це кнопки скасування, уведення й вставка функції відповідно.
Рядок стану розташований у нижній частині екрана. Ліва частина рядка стану вказує відомості про стан робочої області електронної таблиці (Готово, Уведення, Виправлення, Укажіть). Крім того, у лівій частині рядка стани коротко описуються результати виконаної команди. У правій частині рядка стани виводяться результати обчислень (при виконанні автоматичних обчислень за допомогою контекстного меню рядка стану) і відображаються натиснуті клавіш Ins, Caps Lock, Num Lock, Scroll Lock.
Робоча книга (документ Excel) складається з робочих аркушів, кожний з яких є електронною таблицею. За замовчуванням відкривається три робітники аркуша, перехід до яких можна здійснити, клацаючи на ярличках, розташованих унизу книги. При необхідності в книгу можна додати робочі аркуші або видалити їх із книги.


Основні об'єкти електронної таблиці: заголовок стовпця, заголовок рядка, осередок, ім'я осередку, маркер виділення, маркер заповнення, активний осередок, рядок формул, поле ім'я, активна область аркуша.


Робоча область електронної таблиці складається з рядків і стовпців, що мають свої імена. Імена рядків - це значення їхнього номера. Нумерація рядків починається з 1 і закінчується максимальним числом, установленим для даної програми. Імена стовпців - це букви латинського алфавіту спочатку від А до Z , потім від АА до AZ, ВА до BZ і т.д.

Максимальна кількість рядків і стовпців визначається особливостями використовуваної програми й обсягом пам'яті комп'ютера, наприклад, у табличному процесорі Excel 256 стовпців і більше 16 тисяч рядків.

Перетинання рядка й стовпця утворить осередок таблиці, що має своя унікальна адреса. Для вказівки адрес осередків у формулах використовуються посилання (наприклад, А6 або D8).


Осередок – область, обумовлена перетинанням стовпця й рядка електронної таблиці, що має свою унікальну адресу.
Адреса осередку визначається ім'ям (номером) стовпця й ім'ям (номером) рядка, на перетинанні яких перебуває осередок, наприклад А10. Посилання – вказівка адреси осередку.
Активної осередок - це виділений осередок, ім'я якої відображається в поле ім'я. Маркером виділення називається напівжирна рамка навколо виділеного осередку. Маркер заповнення - це чорний квадрат у правому нижньому куті виділеного осередку.
Активна область аркуша - це область, що містить уведені дані.
В електронних таблицях можна працювати як з окремими осередками, так і із групами осередків, які утворять блок. Блок осередків – група суміжних осередків, обумовлена за допомогою адреси.
Адреса блоку осередків задається вказівкою посилань перших і останньої його осередків, між якими ставиться розділовий символ – двокрапка. Якщо блок має вигляд прямокутника, то його адреса задається адресами лівих верхніх і правої нижньої осередків, що входять у блок.
Діапазон осередків може бути зазначений двома шляхами: або завданням із клавіатури початкової й кінцевої адрес осередків блоку, або виділенням відповідної частини таблиці за допомогою лівої клавіші миші.
·  адреса осередку, що перебуває на перетинанні стовпця F і рядка 9, виражається посиланням F9;

·  адреса рядка 1 - B1:E1;

·  адреса  стовпця C - C1:C21;

·  адреса зв'язаного дипазона - A3:G10;

·  адреса незв'язаного дипазона - A3;G10.


Питання для контролю.


 1. Що таке електронна таблиця ?
 2. Що таке робоча книга?
 3. З якіх об'єктів складається книга?
 4. Що таке активна клітинка?
 5. З чого складається вікно програми?
 6. Як позначаються стовпці і рядки в ЕТ?
 7. Як змінити ширину стовпця в ЕТ?
 8. Як змінити висоту рядка?
 9. Як вибрати комірку?
 10. Як почати введення інформації в робочий лист книги Excel?
 11. Дані яких типів можуть містити комірки робочого листа?
 12. Для чого потрібна адреса комірки?
 13. Які опції можна виконувати над листами робочої книги?
 14. Які правила збереження та відкривання документа Excel?
tags
тест access БД 12 бальна система.таблиця перевода тестовий процесор електронна таблиця СУБД електронна презентація правила оцінювання Путівки текстовий редактор електронні таблиці логічні функції.складні функції рекомендації 12 бальна система 5 бальна система графіка зведення даних оцінювання сортування даних таблиця перевода база данних вікторина конкурс СОЦІАЛЬНИЙ РОБІТНИК успішність Ганта диаграмма Excel фильтр ткоі
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz <sergqy