ТКОІ
П`ятниця, 29.03.2024, 01:01
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна ЗапитиРеєстраціяВхід
Меню сайту


E853043424077

R830662297895

Z874355839447



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

1.      Поняття запиту. Види запитів.

2.      Створення запитів за допомогою майстра.

3.      Створення запитів за допомогою конструктора.

4.      створення запиту на мові SQL.

Запит дозволяє отримати з однієї або декількох таблиць бази даних необхідну інформацію, що відповідає заданій умові, виконати обчислення над даними, додати, змінити або видалити записи в таблиці.

Для того, щоб створити запит в Access в меню вид активізуйте Объекты баз данных, а в підменю, що з’явилося – Запросы. Або натисніть у вікні БД закладку Запросы. Натисніть на кнопці Создать і на екрані з’явиться діалогове вікно створення запиту.

Види запитів:

Запити розділяються на дві групи:

Прості та складні.

До простих запитів відносяться:

Запит на вибірку без умови. Відбираються тільки поля з таблиці або декількох таблиць.

Використовується як правило режим майстра запитів (конструктор запитів).

 Запит на вибірку з умовою, або діапазон значень в умові.

Запит з параметром в умові(параметричнийзапит). В умові в квадратних дужках задається певний параметр. Наприклад  значення -1000. Для створення запиту зручно використовувати режим майстра для відбору полів з таблицями, потім перейти в режим конструктора і задати параметр в умові по вибраному полі.

1.      Складні: запити:
Запит на зміну.

Змінює та переносить дані в таблицях для поновлення, добавлення та вилучення групи записів, а також для створення нової таблиці. Розрізняють чотири типи таких запитів:

a.       запит на додавання. Записи із однієї таблиці можна помістити в кінець іншої таблиці. Вони можуть також знаходитися в різних БД;

b.      запит на знищення. Знищення з таблиці груп записів, які задовольняють деякому критерію відбору;

c.       запит на поновлення. Змінює групу записів, відібраних на основі визначених критеріїв;

d.      запит на створення таблиці. На основі результуючого набору записів запиту створюється нова таблиця.

Перехресний запит.

 Відображає результати статистичних розрахунків, виконаних по даним із одного поля. Ці результати групуються по двох наборах даних у форматі перехресної таблиці. Перший набір знаходяться в стовпці ліворуч і утворює заголовки рядків, а другий виводиться у верхньому рядку й утворює заголовки стовпців.

Запит з використанням обчислювнних полів.

Запит з використанням групових операцій.
SQL-запит.

Запит, створюваний з допомогою інструкцій SQL. Приклади: запит на об'єднання, запит до серверу, що керує запит, підлеглий запит

SELECT   Список_полів

FROM     Имена_таблиць

WHERE…. Умова відбору

ORDER BY Список полів (DESC)

Для декількох таблиць

Об’єднання таблиць

Таблиці1 INNER JOIN Габлица2

GROUP BY Список_полей

HAVING       Критерії_пошуку

 

Для створення  запитів використовуються режими:

·         Майстр

·         Конструктор

·         SQL

 

Створення простого запиту за допомогою майстра

Для відкриття вікна майстра запиту у вікні бази даних на панелі Об'єкти виберіть значок Запити і двічі клацніть значок Створення запиту за допомогою майстра .У вікні Створення простих запитів у списку, що розкривається Таблиці і запити виберіть таблиці і запити, поля яких використовуватимуться в запиті У списку Доступні поля двічі клацніть імена використовуваних в запиті полів. Ці поля перемістяться в список Вибрані поля. Натискуйте кнопку Далі.



При створенні запиту по декількох таблицях в другому вікні положенням перемикача вам треба вибрати детальний (виведення кожного поля кожного запису) або підсумковий запит Підсумкові запити містять поля, по яких групуються дані, і числові поля, по яких визначають, наприклад, сумарне, середнє, максимальне або мінімальне значення. У підсумковому запиті можна зробити підрахунок кількості записів в групі

Для додавання обчислень в результати запиту натискуйте кнопку Підсумки і виберіть потрібні поля або встановите прапорець Підрахунок числа записів в Підсумки.



У наступному вікні майстра вам буде запропоновано дати ім'я запиту і положенням перемикача визначити подальші дії: Відкрити запит для перегляду даних або Змінити макет запиту. Після того, як ви натискуватимете кнопку Готово відкриється запит в режимі таблиці.

 

Створення запитів за допомогою конструктора

 

Конструктор – створення запиту при якому безпосередньо задаються таблиці, поля та умови вибору;

При виборі Конструктору з’явиться вікно запиту та вікно Добавление таблицы,  в якому потрібно вибрати ті таблиці, які будуть приймати участь у запиті.

Вікно конструктора розділено на дві частини  В верхній половині знаходяться зображення таблиць з іменами полів, в нижній – безпосередньо вказуються поля, умови вибору і т.ін. Причому, якщо запит будується на основі декількох таблиць, потрібно вказати зв’язки між ними.


Розробка запиту виконується в кілька етапів:

1.      Додавання полів в запит.

2.      Встановлення критеріїв відбору.

3.      Сортування записів.

1. Додавання полів в запит. Добавляти поля в запит можна шляхом перетаскування їх імен із списку, що знаходиться в верхній частині вікна конструктору, в рядок бланку Поле. Інший спосіб – подвійний щелчок миші на імені поля. Знищення полів з запиту відбувається шляхом маркування колонки поля в нижній частині вікна конструктора та натисненям кнопки Delete на клавіатурі або команда Удалить пункту меню Правка.

2. Встановлення критеріїв відбору. Критерії вибору записів, тобто умови, яким повинні задовольняти всі вихідні записи встановлюються в полі Условие отбора нижньої частини вікна конструктора. Тут можна використовувати функції, оператори та вирази, про яких йдеться в наступному питанні.

3. Сортування даних в запиті. Виконати сортування можна для десятьох полів в одному запиті. Щоб виконати сортування по вибраному полю, необхідно перейти в стовпчик бланку запиту, що містить ім’я поля, яке потрібно відсортувати, та вказати спосіб сортування в рядку Сортировка.

Для створення запиту на мові SQL

Для створення запиту на мові SQL задаємо команду:Запросы – Конструктор – Вид- SQL та водимо інструкції(оператори на мові SQL, поля, таблиці, вираз умови).

Приклад  запиту:

Які студенти мають середній бал більше 6

Відсортувати записи по спаданню.

SELECT студенти.ПІБ, студенти.Ср_бал

FROM студенти

WHERE (((студенти.Ср_бал)>6));

ORDER BY студенти.Ср_бал DESC;

 

tags
тест access БД 12 бальна система.таблиця перевода тестовий процесор електронна таблиця СУБД електронна презентація правила оцінювання Путівки текстовий редактор електронні таблиці логічні функції.складні функції рекомендації 12 бальна система 5 бальна система графіка зведення даних оцінювання сортування даних таблиця перевода база данних вікторина конкурс СОЦІАЛЬНИЙ РОБІТНИК успішність Ганта диаграмма Excel фильтр ткоі
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz <sergqy